Ir atzīta nepieciešamība pēc reformām augstākās izglītības sistēmā. Vairāk kā puse (64 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka, lai uzlabotu izglītības sistēmas kvalitāti un ietaupītu valsts budžeta līdzekļus, būtu jāapvieno līdzīgas programmas augstskolās, izveidojot vienu izglītības sistēmu. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT , raidījumu 900 sekundes , martā veiktais pētījums.

Salīdzinoši bieži Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka, lai uzlabotu izglītības sistēmas kvalitāti un ietaupītu valsts budžeta līdzekļus būtu jāpaplašina studiju pieejamība arī citās valodās, īpaši angļu valodā (40 %) un jāveido stingrākas studentu zināšanu pārbaudes (29 %).

Vienlīdz bieži Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji norādījuši, ka, lai uzlabotu izglītības sistēmas kvalitāti un ietaupītu valsts budžeta līdzekļus, būtu ievērojami jāsamazina valsts finansēto augstskolu skaits, studijas koncentrējot universitāšu tipa augstskolās (16 %) un ievērojami jāsamazina studiju programmu skaits augstskolās (16 %).

Salīdzinoši retāk Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka izglītības sistēmas uzlabošanos un valsts budžeta līdzekļu ietaupīšanos veicinātu pasniedzēju skaita samazināšana (5 %), budžeta vietu skaita samazināšana augstskolās (3 %).

Vienlīdz reti Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji norādījuši, ka, lai uzlabotu izglītības sistēmas kvalitāti un ietaupītu valsts budžeta līdzekļus būtu nepieciešams veidot izglītības programmas proporcionāli darba tirgus pieprasījumam (1 %), palielināt finansējumu izglītībai (1 %), palielināt mācībspēku kvalitāti un kontroli (1 %), samazināt izglītības kopējo laiku, veidojot intensīvāku apmācību (1 %).

2 % respondentu norādījuši kādu citu iespējamo risinājumu, lai uzlabotu izglītības sistēmas kvalitāti un ietaupītu valsts budžeta līdzekļus.

11 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 13.marta līdz 15.martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS Latvia pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS Latvia stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs. Sīkāka informācija: www.tns.lv

Seko mums Twitterī: www.twitter.com/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
e laura.vendele@tns.lv                                                                                            

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
e dana.france@lnt.lv