Absolūtais vairākums (96 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ceļu stāvokli Latvijā vērtē negatīvi (62 % – ļoti negatīvi; 34 % – drīzāk negatīvi). To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, marta beigās veiktais pētījums.

3 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ceļu stāvokli Latvijā vērtē pozitīvi (0,3 % – ļoti pozitīvi; 3 % – drīzāk pozitīvi).

1 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Visbiežāk (40 %) Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka galvenā atbildība par pašreizējo ceļu stāvokli Latvijā būtu jāuzņemas valdībai.

Ceturtā daļa (24 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka atbildība par pašreizējo ceļu stāvokli Latvijā būtu jāuzņemas Satiksmes ministrijai. Tāpat salīdzinoši biežāk Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka atbildība par pašreizējo ceļu stāvokli Latvijā būtu jāuzņemas VAS „Latvijas Valsts ceļi” (18 %), ceļu būves uzņēmumiem (8 %).

Salīdzinoši retāk Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji norādījuši, ka atbildība par pašreizējo ceļu stāvokli Latvijā būtu jāuzņemas atsevišķiem ministriem (1 %) vai atsevišķiem politiķiem (1 %). Tomēr 3 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka atbildība par pašreizējo ceļu stāvokli Latvijā, jāuzņemas visām iepriekšminētajām personām un organizācijām kopā.

1 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju minējuši citas personas vai organizācijas, kurām būtu jāuzņemas atbildība par pašreizējo ceļu stāvokli Latvijā.

5 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 27.marta līdz 29.martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.twitter.com/TNSLatvia                                                                                             

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes