Absolūtais vairākums (88 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka atzīmē Lieldienas. Savukārt 10 % ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka neatzīmē Lieldienas. To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, marta beigās veiktais pētījums.

2 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Puse (50 %) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem Lieldienās plāno atpūsties. Tāpat salīdzinoši bieži (42 %) ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji plāno Lieldienās apciemot radus un draugus. Ceturtā daļa (25 %) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju plāno pavadīt Lieldienas atbilstoši nacionālajām tradīcijām, apmeklēt dievkalpojumu (20 %) un apmeklēt dažādus Lieldienu pasākumus (17 %).

Salīdzinoši retāk Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji norādījuši, ka plāno Lieldienās izmantot brīvo laiku pirkumu veikšanai (5 %), strādājot un veicot darba pienākumus (2 %), vai dodoties ceļojumā (1 %). 2 % Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju minējuši citus Lieldienu pavadīšanas veidus.

4 % aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.


Vairākatbilžu jautājums.

Par aptauju

Aptauju pētījumu kompānija TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 27.marta līdz 29.martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t  67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.twitter.com/TNSLatvia                                                                                             

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes