Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia ir apkopojusi TV reklāmas apjomu par 2012. gada februāri.

TNS Latvia Reklāmu reģistrs februārī televīzijā ir reģistrējis 95 508 reklāmas un 19 069 sponsorreklāmas gadījumus. TV reklāmas gadījumu skaits februārī ir pieaudzis par 11%, bet sponsorreklāmu skaits par 9%, kopumā nodrošinot 11% pieaugumu, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn. TNS Latvia Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka šobrīd TV joprojām turpinās stabila un vienmērīga izaugsme, kas sākusies jau pagājušā gada oktobrī.

Analizējot reklāmu izvietojumu diennakts laikos, redzams, ka, vairāk reklāmu izvietots vēlākos diennakts laikos, taču kopumā joprojām dienā (9:00-18:00) ir lielākais reklāmu īpatsvars, sasniedzot 45,7%. Vairāk reklāmu izvietots no rīta (7:00-9:00) nekā naktī (0:00-7:00) – 7,6% pret 5,4%.

Šī gada februārī TV visaktīvāk reklamētas zāles – kopā TV noraidītas 9 908 reklāmas. Mobilo sakaru nozare, savukārt, ir neierasti maz reklamēta un noslīdējusi uz TOP 5. pozīciju, turklāt piedzīvojot reklāmu skaita kritumu par 36%, salīdzinājumā ar 2011. gada februāri. Atlikušās nozares TOP5 2012. gada februārī reklamētas aktīvāk nekā 2011. gada februārī. Lielākais pieaugums 4. vietā esošajai saldumu un konditorejas nozarei – kāpums reklāmu skaitā par 83%.


*Sponsorreklāmas ir visi reklāmdevēju logo, kā arī raidījumu vai filmu reklāma ar atbalstītājiem.

Mediju izlase

1BM, 3+, CTC Baltija, Fox Crime, Fox Life, Kanāls 2, LNT, LTV1, LTV7, National Geographic Channel, NTV Mir Latvija, OE, PBK, Ren Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5, TV6.

Par pētījumu

Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra TNS Latvia veic Reklāmu reģistra pētījumu kopš 1994.gada. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par Latvijas reklāmas tirgu kopumā un atsevišķu reklāmdevēju reklāmas aktivitātēm. Par 2012. gadu Reklāmu reģistrā pieejama informācija par 17 TV kanāliem, 23 avīzēm, 65 žurnāliem, 16 radio stacijām, 21 interneta lapu, 8 vides reklāmas medijiem.

Par TNS Latvia

TNS Latvia ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, radio, Interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

TNS Latvia līdz ar TNS uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā veido lielāko tirgus un sociālo pētījumu centru Baltijas valstīs.

Seko mums Twitterī: http://twitter.com/TNSLatvia

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
e laura.vendele@tns.lv