Vairāk nekā puse (61%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka būtu jāveicina teritoriju sakopšana un izpļaušana, lai samazinātu kūlas dedzināšanas gadījumu skaitu. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, aprīlī veiktais pētījums.

Salīdzinoši bieži (30%) Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka, lai samazinātu kūlas dedzināšanas skaitu, būtu ievērojami jāpalielina sodi par kūlas dedzināšanu, jāpiemēro sankcijas zemes īpašniekiem, kur veikta kūlas dedzināšana (24%) un jāveic vairāk informatīvas kampaņas (15%).

Salīdzinoši retāk Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji norādījuši, ka, lai samazinātu kūlas dedzināšanas skaitu, būtu jāatļauj kūlas dedzināšana tikai atsevišķas vietās (1%).

2% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāji norādījuši kādu citu rīcību, kas būtu jāveic, lai samazinātu kūlas dedzināšanas gadījumu skaitu. 1% aptaujāto norādījuši, ka nav jāveic nekādas darbības, lai samazinātu kūlas dedzināšanas gadījumu skaitu.

2% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 17.aprīļa līdz 19.aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes