Trešā daļa (36%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Vladimira Putina atkārtotā ievēlēšana Krievijas Federācijas prezidenta amatā uzlabos kopējo Krievijas sociālo un ekonomisko stāvokli (12% – noteikti jā; 24% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, aprīļa beigās veiktais pētījums.

Savukārt pretējās domās ir 42% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri uzskata, ka Vladimira Putina atkārtotā ievēlēšana Krievijas Federācijas prezidenta amatā neuzlabos kopējo Krievijas sociālo un ekonomisko stāvokli (10% – noteikti nē; 32 – drīzāk nē).

Piektajai daļai (22%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Vairāk nekā puse Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka, viņuprāt, lielākās problēmas, ar kurām šobrīd saskaras iedzīvotāji Krievijas Federācijā ir korupcija (75%) un varas centralizēšana valdošo politiķu rokās (53%).

Salīdzinoši bieži Latvijas ekonomiski aktīvie dzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka lielākās problēmas, ar kurām šobrīd saskaras iedzīvotāji Krievijas Federācijā ir cenzūra medijos (37%) un ekonomiskā situācija (30%).

Piektā daļa (20%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka lielākā problēma, ar kuru, viņuprāt, šobrīd saskaras iedzīvotāji Krievijas Federācijā ir bezdarbs, savukārt kā citas nozīmīgas Krievijas Federācijas iedzīvotāju problēmas norādīta inflācija/cenu pieaugums (14%) un demogrāfiskā situācija (13%).

1% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka iedzīvotāji Krievijas Federācijā saskaras ar kādām citām aktuālām problēmām. Desmitajai daļai (9%) aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 24.aprīļa līdz 26.aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes