Tieši pirms gada Saeima izvirzīja Valsts prezidenta amata kandidātus – Andri Bērziņu un Valdi Zatleru. Šobrīd 39% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata Andri Bērziņu par piemērotāko Valsts prezidenta amatam, ja būtu jāizvēlas LR Valsts prezidenta amata kandidāts. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, maijā veiktais pētījums.

Desmitā daļa (12%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norāda, ka priekšroku dotu Valdim Zatleram, ja šobrīd būtu jāizvēlas LR Valsts prezidenta amata kandidāts. 2% aptaujāto norāda, ka ne Andris Bērziņš, ne Valdis Zatlers nebūtu piemēroti Valsts prezidenta amata kandidāti.

Savukārt iedzīvotāji spontāni par piemērotākiem LR Valsts prezidenta amatā, ja šobrīd tas būtu jāizvēlas, nosauc citus kandidātus – 4% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norāda Vairu Vīķi-Freibergu, 3% – Ingunu Sudrabu, 2% – Nilu Ušakovu, 1% – Aivaru Lembergu un citus.

Trešajai daļai (32%) aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 8. līdz 10.maijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes