Ministru prezidents Valdis Dombrovskis kritizē Rīgas Domes rīcību, kas par vairākiem miljoniem ir pārtērējusi pašvaldības budžetu. Ministru prezidents pieļauj, ka šādā veidā partija „Saskaņas Centrs” cenšas „uzpirkt” vēlētāju balsis nākamajām pašvaldību vēlēšanām. Puse (52%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem, neatbalsta situāciju, ka Rīgas Dome ir pārtērējusi pašvaldības budžeta līdzekļus (30% – pilnībā neatbalstu; 22% – drīzāk neatbalstu). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, jūlijā veiktais pētījums.

Gandrīz trešdaļa (30%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem, atbalsta situāciju, ka Rīgas Dome ir pārtērējusi pašvaldības budžeta līdzekļus (14% – pilnībā atbalstu; 16% – drīzāk atbalstu).

Salīdzinoši biežāk situāciju, ka Rīgas Dome ir pārtērējusi pašvaldības budžeta līdzekļus, atbalsta nepilsoņi, pensionāri, cilvēki ar salīdzinoši zemākiem ienākumiem un Rīgas iedzīvotāji.

18% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 17. līdz 19. jūlijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes