Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts rosina veidot re-emigrācijas plānu, kura mērķis būtu apkopot informāciju par ārzemēs dzīvojošajiem Latvijas iedzīvotājiem, informēt šos cilvēkus par iespējām atgriezties un strādāt Latvijā, kā arī veicināt šo cilvēku reintegrāciju Latvijas sabiedrībā. Vairāk nekā puse (54%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Latvijai ir nepieciešams re-emigrācijas plāns (27% – noteikti jā; 27% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, jūlijā veiktais pētījums.

Pretējās domās ir 36% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri uzskata, ka Latvijai nav nepieciešams re-emigrācijas plāns (16% – noteikti jā; 20% – drīzāk nē).

10% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Vairākums (70%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka re-emigrācijas plāna ieviešanas gadījumā netiktu sasniegts plāna galvenais mērķis – panākta iedzīvotāju atgriešanās Latvijā (30% – noteikti nē; 40% – drīzāk nē).

Savukārt 16% Latvijas ekonomiski aktīvi iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka re-emigrācijas plāna ieviešanas gadījumā tiktu sasniegts plāna galvenais mērķis – panākta iedzīvotāju atgriešanās Latvijā (2% – noteikti jā; 14% – drīzāk jā).

14% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 17. līdz 19. jūlijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes