Pētījumu aģentūra TNS ir apkopojusi 2012. gada vasaras olimpisko spēļu skatīšanos mājas TV ekrānos no 27.jūlija līdz 12.augustam.

Kādu no vasaras olimpisko spēļu programmām (sporta spēļu pārraides, dienasgrāmatas, olimpiskās ziņas un citas pārraides) un to atkārtojumus kanālos LTV1 un LTV7, laikā no 27.jūlija līdz 12.augustam kopā redzējuši (reach) 71,9 % jeb 1 miljons un 459,3 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Vasaras olimpisko spēļu atklāšanu Londonā tiešraidē kanālos LTV1 un LTV7 kopā redzējuši (reach) 20,6 % jeb 417,1 tūkstotis Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Savukārt olimpisko spēļu noslēguma ceremoniju kopā redzējuši (reach) 15,1 % jeb 305,6 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Apkopojot datus par visām spēļu pārraidēm kanālā LTV7, skatītākais sporta veids starp vasaras olimpiādes pārraidēm bija BMX riteņbraukšana, kuru vidēji (reitings) vērojuši 5,8 % jeb 118,6 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem. Otrajā vietā – vieglatlētikas pārraides, kuras vērojuši vidēji (reitings) 3,9 % jeb 79,1 tūkstotis skatītāju. Savukārt trešajā vietā – svarcelšanas pārraides, kuras vērojuši vidēji (Reitings) 3,2 % jeb 65,8 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Pludmales volejbola spēli starp Latviju un Nīderlandi, kurā Latvijas pārstāvji M. Pļaviņš un J. Šmēdiņš izcīnīja bronzas medaļu, vērojuši vidēji (reitings) 11,2 % jeb 226,7 tūkstoši TV skatītāju kanālā LTV7. Savukārt BMX riteņbraukšanas fināla sacensības, kurās M. Štrombergs izcīnīja zelta medaļu, vērojuši vidēji (reitings) 8,2 % jeb 167,2 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas vecāki par 4 gadiem.

Reitings % – vidējais raidījuma skatītāju skaits procentos;
Reitings ‘000 – vidējais raidījuma skatītāju skaits tūkstošos;
Share % – vidējais raidījuma skatītāju skaits attiecībā pret visiem tā brīža TV skatītājiem

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t 67096300
laura.vendele@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia