Pētījumu aģentūra TNS ir apkopojusi jaunākos preses auditorijas pētījuma Nacionālais Mediju Pētījums: Prese rezultātus par 2012. gada vasaras periodu.

Kā liecina 2012. gada vasaras pētījuma perioda rezultāti, vismaz viena pētījumā iekļautā preses izdevuma kādu no pēdējiem sešiem numuriem ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 90% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par 2 procentpunktiem mazāk nekā 2012. gada pavasarī, bet tikpat daudz, cik 2012. gada ziemā. Vasaras pētījumā tika apkopota informācija par 220 drukāto preses izdevumu auditoriju.

Pēdējo 7 dienu laikā kādu Latvijā izdotu preses izdevumu ir lasījuši vai caurskatījuši 64% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par 4 procentpunktiem mazāk nekā 2012. gada pavasarī. 55% Latvijas iedzīvotāju pēdējo 7 dienu laikā ir lasījuši kādu Latvijā izdotu laikrakstu, bet 36% aptaujātajā vecuma grupā kādu Latvijā izdotu žurnālu. TNS vecākā klientu vadītāja Elīna Krūze norāda: „Pētījuma rezultāti liecina, ka šī vasara raksturojas ar neregulārāku preses izdevumu lasīšanu 15 līdz 74 gadu vecu iedzīvotāju vidū, kas ietekmē gan drukāto preses izdevumu patēriņu grupās, gan arī preses izdevumu auditorijas lielumus.”

Analizējot drukātās preses patēriņu atbilstoši izdevumu iznākšanas regularitātei, redzams, ka, salīdzinājumā ar 2012. gada pavasari, visās izdevumu grupās ir vērojams samazinājums. Tomēr, ja ņem vērā iepriekšējos 4 periodus, tad konstants samazinājums ir novērojams tikai dienas laikrakstu un reģionālo laikrakstu grupās. Joprojām vislasītākās preses izdevumu grupas ir reizi nedēļā iznākošie, reizi mēnesī iznākošie un reģionālie preses izdevumi. Vismaz vienu drukāto nedēļas preses izdevumu nedēļā ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 59% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Vismaz vienu mēneša izdevumu mēnesī ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 41% Latvijas iedzīvotāju šajā vecuma grupā, bet vismaz vienu reģionālo laikrakstu nedēļā – vidēji 36% aptaujātās vecuma grupas pārstāvju.

2012. gada vasarā trīs lasītākie izdevumi latviešu vidū ir saglabājušies nemainīgi. Pirmo vietu ieņem nedēļas žurnāls „Ieva”, otrajā vietā ierindojas Privātā Dzīve, bet trešo vietu ieņem žurnāls „Kas Jauns”. Pēc ilgāka pārtraukuma 10 lasītāko izdevumu topā ir atgriezies TV programmu žurnāls „Rīgas Viļņi”, kas iepriekšējā periodā ierindojās 15. vietā.

Citu tautību lasītāju vidū lasītāko izdevumu TOP 10 pirmā vietā ierindojas nedēļas laikraksts „MK Latvija” (rus), otra lasītākā ir televīzijas programmu avīze „TV-Programma” (rus), bet trešā lasītākā ir reklāmas avīze „Rīgas Santīms”. Desmit lasītāko izdevumu vidū ir atgriezies nedēļas žurnāls „Ļubļu”, kas iepriekšējā periodā ieņēma 12.vietu.

Par pētījumu

Pētījumu aģentūra TNS preses auditorijas pētījumu Nacionālais Mediju Pētījums: Prese, Vasara 2012 veica no 2012. gada 14. maija līdz 2012. gada 5. augustam. Izmantojot datorizētās intervijas (CAPI) respondenta dzīvesvietā, visā Latvijā tika aptaujāti 3043 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t 67096300
laura.vendele@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia