Vairākums (71%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norāda, ka viņu ģimene pēdējā gada laikā nav ņēmusi kredītu/līzingu. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, augustā veiktais pētījums.

Ceturtā daļa (28%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norāda, ka viņu ģimene pēdējā gada laikā ir ņēmusi kredītu/līzingu.

1% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Salīdzinoši lielākā daļa to, ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju, kuru ģimene ir pēdējā gada laikā ir ņēmuši kredītu/līzingu, aizdevumu ir ņēmuši ikdienas vajadzībām (28%) vai sadzīves tehnikas iegādei (23%).

Salīdzinoši retāk tie, ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuru ģimene pēdējā gada laikā ir ņēmuši kredītu/ līzingu, norāda, ka kredītu/līzingu ņēmuši automašīnas iegādei (17%), parādu dzēšanai (15%), mājokļa remontam (10%), mācību maksas apmaksāšanai (10%), mājokļa iegādei (9%) un citiem mērķiem (6%).

2% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 21. līdz 23. augustam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 600 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes