Puse (45%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem neplāno nekādā veidā atzīmēt Lāčplēša dienu 11. novembrī. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, novembra sākumā veiktais pētījums.

No tiem, kuri plāno atzīmēt Lāčplēša dienu, visbiežāk to darīs atzīmējot mājās draugu un ģimenes lokā (24%), apmeklējot kādu piemiņas pasākumu (13%) vai dosies nolikt svecīti 11.novembra krastmalā (8%).

Tāpat biežāk ekonomiski aktīvie iedzīvotāji Lāčplēša dienu atzīmēs, apmeklējot militāro parādi pie Brīvības pieminekļa (6%), piedaloties Lāčplēša dienai veltītā koncertā (4%), apmeklējot dievkalpojumu Doma baznīcā (1%). Savukārt 2% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju Lāčplēša dienu plāno atzīmēt citā veidā.

9% aptaujāto nevarēja precīzi nosaukt savus plānus par Lāčplēša dienas atzīmēšanu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 30. oktobra līdz 1. novembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 600 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes