Pētījumu aģentūra TNS ir apkopojusi TV reklāmas apjomu par 2012. gada oktobri.

TNS Reklāmu reģistrs oktobrī televīzijā ir reģistrējis 155 449 reklāmas un 20 131 sponsorreklāmas gadījumu. Oktobrī TV reklāmas gadījumu skaits ir pieaudzis par 45%, bet sponsorreklāmu skaits samazinājies par 15%, kopumā nodrošinot 34% pieaugumu, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn. TNS Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka kopējais reklāmu skaits – 175 580 reklāmas gadījumi – ir lielākais jebkad Latvijā vienā mēnesī noraidītais, apsteidzot līdzšinējo rekordu, kas bija 163 360 reklāmas gadījumi mēnesī, kas reģistrēti 2012. gada maijā. Tik lielu TV reklāmu skaita pieaugumu visticamāk veicinājuši tādi faktori, kā Latvijas ekonomiskās situācijas uzlabošanās, jaunu TV kanālu ienākšana tirgū un TV reklāmas cenu pazemināšanās.

Analizējot reklāmu izvietojumu diennakts laikos, redzams, ka lielākās svārstības, salīdzinot ar septembri, notikušas reklāmas pārvietojot no Prime Time (18.00-24.00) uz dienas laiku (9.00-18.00) un rītu (7.00-9.00). Šis arī ir reklāmu skaitu pieaugumu veicinošs faktors, jo ārpus Prime Time, lai iegūtu tāda paša apjoma auditoriju, jāizvieto vairāk reklāmu. Tāpat kā iepriekš, arī, salīdzinot ar 2011. gada oktobri, lielākais reklāmu skaita pieaugums noticis naktī (0.00-7.00) +81%.

Oktobrī TV reklamētāko nozaru TOP virsotnē joprojām ir mazumtirdzniecības nozare. Mājsaimniecības higiēnas nozare ieņem 2. vietu un zāļu nozare ierindojas 3. pozīcijā. Mobilo sakaru nozarē, ņemot vērā konkurējošo neierobežotu pieslēgumu piedāvājumus, kopā izvietots par 25% vairāk TV reklāmu nekā 2011. gada oktobrī. Saldumi un konditoreja augusi visstraujāk – par +239% pret pagājušo gadu. No TOP5 izstumta pēdējos mēnešos stabili augusī finanšu institūciju un pakalpojumu nozare.


*Sponsorreklāmas ir visi reklāmdevēju logo, kā arī raidījumu vai filmu reklāma ar atbalstītājiem.

Mediju izlase

1BM, 3+, CTC Baltija, Fox Crime, Fox Life, Kanāls 2, LNT, LTV1, LTV7, National Geographic Channel, NTV Mir Latvija, OE, PBK, Ren Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5, TV6.

Par pētījumu

Pētījumu aģentūra TNS veic Reklāmu reģistra pētījumu kopš 1994.gada. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par Latvijas reklāmas tirgu kopumā un atsevišķu reklāmdevēju reklāmas aktivitātēm. Par 2012. gadu Reklāmu reģistrā pieejama informācija par 17 TV kanāliem, 23 avīzēm, 65 žurnāliem, 16 radio stacijām, 21 interneta lapu, 8 vides reklāmas medijiem.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t 67096300
laura.vendele@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia