Lielākā daļa (62%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir informēti par reemigrācijas atbalsta pasākumu plāna projektu. Attiecīgi 5% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir norādījuši, ka ir labi informēti, savukārt 57% – ir nedaudz informēti, kaut ko ir dzirdējuši par šādu reemigrācijas atbalsta pasākumu plānu. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, novembrī veiktais pētījums.

Vairāk nekā trešā daļa (35%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka nav informēti, neinteresējas par Reemigrācijas atbalsta pasākumu plānu.

3% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Piektā daļa (18%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, kuri ir informēti par reemigrācijas atbalsta pasākumu projektu, plāno piedalīties šī projekta publiskajā apspriešanā (3% – noteikti jā; 15% – drīzāk jā).

Savukārt lielākā daļa (72%) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, kuri ir informēti par Reemigrācijas atbalsta pasākumu plānu, neplāno piedalīties reemigrācijas projekta publiskajā apspriešanā (46% – drīzāk nē; 26% – noteikti nē).

Desmitajai daļai (10%) aptaujāto, kuri ir informēti par Reemigrācijas atbalsta pasākumu plānu, nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 6. novembra līdz 8. novembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes