Lielākā daļa (60%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir informēti par LR Veselības ministrijas izstrādāto koncepciju, kas paredz Latvijā izveidot jaunu veselības aprūpes finansēšanas sistēmu, kur finansējuma avots ir personificēti, iedzīvotāju ienākumiem piesaistīti maksājumi. Attiecīgi 8% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir norādījuši, ka ir labi informēti, savukārt 52% – norādījuši, ka ir nedaudz informēti, kaut ko ir dzirdējuši par šādu Veselības ministrijas izstrādāto koncepciju. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, novembrī veiktais pētījums.

Vairāk nekā trešā daļa (35%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka nav informēti vai neinteresējas par Veselības ministrijas izstrādāto koncepciju par jaunu veselības aprūpes finansēšanas sistēmu.

5% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

45% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka veselības aprūpes finansēšana būtu jāpiesaista iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksai (13% – noteikti jā; 32% – drīzāk jā).

Savukārt vairāk nekā trešā daļa (36%) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka veselības aprūpes finansējums nebūtu jāpiesaista iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksai (18% – drīzāk nē; 18% – noteikti nē).

Piektajai daļai (19%) aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 13. novembra līdz 15. novembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes