Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem novērtē kopējo uzticību noteiktām valsts augtākajām amatpersonām – I.Sudrabai, I.Ķuzim, Ē.Kalnmeieram, A.Bērziņam, I.Bičkovičam, V.Dombrovskim, S.Āboltiņai – drīzāk pozitīvi. Vidējais uzticības vērtējums ir 2,4 skalā, kur 1 nozīmē „pilnībā neuzticos” un 4 nozīmē „pilnībā uzticos”. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, novembrī veiktais pētījums.

Kā salīdzinoši augstāku Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji novērtējuši savu uzticību valsts kontrolierei I.Sudrabai (3,0) un valsts policijas priekšniekam I.Ķuzim (2,6).

Savukārt vidēji Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem novērtējuši kopējo uzticību ģenerālprokuroram Ē.Kalnmeieram (2,4), Valsts prezidentam A.Bērziņam (2,3) un Augstākās tiesas priekšsēdētājam I.Bičkovičam (2,3).

Salīdzinoši zemāk Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem novērtējuši kopējo uzticību Premjerministram V.Dombrovskim (2,2) un Saeimas priekšsēdētājai S.Āboltiņai (1,9).

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 20. novembra līdz 22. novembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 650 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes