Nākamās pašvaldību vēlēšanas norisināsies 2013.gada 1.jūnijā. Pašlaik jau ir paziņoti atsevišķi Rīgas mēra amata kandidāti, savukārt citu personu kandidatūra vēl tiek izvērtēta. Vairāk nekā puse (66%) Rīgas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka pašlaik, viņuprāt, piemērotākais Rīgas mēra amata kandidāts būtu Nils Ušakovs. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, novembra beigās veiktais pētījums.

Ievērojami retāk Rīgas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka, viņuprāt, pašlaik piemērotākie Rīgas mēra amata kandidāti būtu Aleksejs Loskutovs (7%), Sarmīte Ēlerte (6%) un Baiba Broka (4%).

9% Rīgas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji norādījuši, ka, viņuprāt, Rīgas mēra amata kandidātam nevajadzētu būt nevienai no šīm personām, bet gan kādam citam.

8% aptaujāto norādījuši, ka viņiem nav konkrēta viedokļa vai pietiekamas informācijas šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 27. novembra līdz 29. novembrim, ar interneta starpniecību aptaujājot 181 ekonomiski aktīvo Rīgas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes