Pētījumu aģentūra TNS ir apkopojusi TV reklāmas apjomu par 2012. gada novembri. TNS Reklāmu reģistrs novembrī televīzijā ir reģistrējis 153 699 reklāmas un 23 529 sponsorreklāmas gadījumus. Novembrī TV reklāmas gadījumu skaits ir pieaudzis par 45%, bet sponsorreklāmu skaits samazinājies par 13%, kopumā nodrošinot 33% pieaugumu, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu 2011.gadā.

TNS Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka iepriekšējais, oktobrī sasniegtais TV reklāmu skaita rekords, pārspēts pateicoties tieši aktīvākām sponsorēšanas kampaņām, salīdzinot ar oktobri.

Analizējot reklāmu izvietojumu diennakts laikos, redzams, ka, pretēji novērotajam oktobrī, šī gada novembrī visstraujāk pieaugusi tieši Prime Time (18.00-24.00) laika joslā izvietot reklāmu daļa, par 1.3 procentpunktiem. Turpinoties iepriekšējos mēnešos novērotajām tendencēm, arī novembrī lielākais reklāmu skaita pieaugums noticis naktī (0.00-7.00) – salīdzinot ar 2011.gada novembri par  +78%.

Novembrī TV reklamētāko nozaru TOP virsotnē neierasti parādījusies zāļu nozare. Tikai ar nedaudz mazāku aktivitāti 2. un 3. vietu ieņem mazumtirdzniecības un mobilo sakaru nozares. Finanšu institūciju un pakalpojumu nozares reklāmdevēji no TOP5 iekļuvušajām nozarēm kāpinājuši reklāmas apjomus visstraujāk, tādējādi ieņemot 4. vietu, bet TOP noslēdz matu kopšanas līdzekļu nozare.

*Sponsorreklāmas ir visi reklāmdevēju logo, kā arī raidījumu vai filmu reklāma ar atbalstītājiem.

Mediju izlase

1BM, 3+, CTC Baltija, Fox Crime, Fox Life, Kanāls 2, LNT, LTV1, LTV7, National Geographic Channel, NTV Mir Latvija, PBK, Ren Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5, TV6.

Par pētījumu

Pētījumu aģentūra TNS veic Reklāmu reģistra pētījumu kopš 1994.gada. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par Latvijas reklāmas tirgu kopumā un atsevišķu reklāmdevēju reklāmas aktivitātēm. Par 2012. gadu Reklāmu reģistrā pieejama informācija par 17 TV kanāliem, 23 avīzēm, 65 žurnāliem, 16 radio stacijām, 21 interneta lapu, 8 vides reklāmas medijiem.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t 67096300
laura.vendele@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia