Ar aktuālām idejām un rakstiem iznācis jau 35-ais TNS vēstneša Tavs Neredzamais Sabiedrotais numurs. Šajā numurā pētām, kā šodienas ekonomiskais klimats ietekmē patērētāju uzvedību? Kā „zaļo” tehnoloģiju attīstība ietekmē auto zīmolu reputāciju Latvijā? Kā noteikt mutvārdu slavas ietekmi uz zīmolu un uzņēmumu? Cik lojalitātes jeb atlaižu kartes vidēji ir viena pircēja maciņā? Mediju nozares pārstāvjiem aktuālas tēmas šajā numurā –reklāmas tirgus rekordi un preses lasīšanas tendences šogad, kā arī jaunumi un attīstība mediju pētījumu projektos.


Pievēršamies sociāli nozīmīgam tematam par to, kā iedzīvotāju skaita samazināšanās nākotnē varētu mainīt vidējā Latvijas iedzīvotāja sociāldemogrāfisko profilu un kādus riskus šīs izmaiņas var nozīmēt uzņēmumiem? Atradīsiet arī interesantus atklājumus par latviešu un eiropiešu valodu zināšanām un to pielietošanu.


Pētniecisko metožu sadaļā noskaidrosim, kas ir kvalitatīvs kvalitatīvais pētījums, un kā reakcijas laika mērīšana var palīdzēt zīmolvedībā.


Un, protams, citas interesantas un aktuālas pētījumu ziņas.

Aicinām ielūkoties ŠEIT, lai iepazītos ar vēstnesī publicētajiem rakstiem!

“Jaunais normālstāvoklis” – kāda ir patērētāju atbildes reakcija?

Ir pagājuši vairāk nekā pieci gadi kopš globālās finanšu krīzes sākuma, bet tās ietekme joprojām ir jūtama visā pasaulē. Patērētāji lēnām sāk pieņemt „jauno normālstāvokli” – ka ekonomiskā nedrošība ir uz palikšanu. Šajā rakstā uzzināsiet, kā ekonomiskais klimats ietekmē patērētāju uzvedību.

Kā „zaļo” tehnoloģiju attīstība ietekmē auto zīmolu reputāciju Latvijā?

Korporatīvās reputācijas pētījumi auto nozarē pasaulē atklāj, ka, neskatoties uz “zaļās” domāšanas un sociālās atbildības iniciatīvām, joprojām būtiska loma reputācijas veidošanā ir auto ražotāja korporatīvajam zīmolam. Kāda ir situācijā Latvijā?

Kā noteikt mutvārdu slavas ietekmi uz zīmolu un uzņēmumu?

Patērētāji arvien vairāk iesaistās uzņēmumu “mārketinga komunikācijā” – aktīvākie patērētāji runā ap, par un pretī zīmoliem. Līdz ar to mārketinga speciālistu uzmanības centrā izvirzās zīmola mutvārdu slava un iespējas to ietekmēt.

Cik lojalitātes jeb atlaižu kartes vidēji ir viena pircēja maciņā?

Uzņēmumi meklē arvien jaunus veidus, kā piesaistīt klientus. Lojalitātes jeb atlaižu kartes ir viena uzņēmumu mārketinga aktivitātēm, kuras mērķis ir palielināt atkārtotu darījumu skaitu. Raksts atklāj ieskatu lojalitātes karšu lietošanas paradumos.

2012./2013. sezonas TNS mediju pētījumu projektu attīstība

Kā jau katru gadu, arī šogad apkopojam, ko esam attīstījuši mediju pētījumu projektos šajā gadā, un izskatām darbus, ko plānojam attīstīt nākamgad.

Latvijas reklāmas tirgus rekordi

Šogad novembrī Latvijas TV kanālos noraidīts vairāk reklāmu nekā jebkad iepriekš viena mēneša laikā – 177 228 reklāmas gadījumi. Apkopojot reklāmas datus par pēdējiem 10 gadiem, atrodami vēl dažādi interesanti „rekordi”.

Nedēļas izdevumi ir lasītākais preses veids Latvijā

Pētījumu aģentūra TNS ir apkopojusi jaunākos preses auditorijas pētījuma rezultātus par 2012. gadu. Kuri šogad ir bijuši lasītājie preses izdevumi Latvijā kopumā un arī reģionos? Kuri ir lasītākie žurnāli un laikraksti?

Demogrāfijas tendences Latvijā – izmaiņas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju profilā

Nav noslēpums, ka Latvijas iedzīvotāju skaits sarūk – pie vainas ir gan emigrācija, gan fakts, ka mirušo skaits jau vairākus gadus pārsniedz dzimušo skaitu Latvijā. Kā tas nākotnē varētu mainīt vidējā Latvijas iedzīvotāja sociāldemogrāfisko profilu un kādus riskus šīs izmaiņas var nozīmēt uzņēmumiem?

Latvijas iedzīvotāju svešvalodu zināšanas un to pielietošana dzīvē

95% Latvijas iedzīvotāju, neskaitot savu dzimto valodu, pārvalda vēl vismaz vienu valodu, lai tajā varētu sarunāties. Rakstā atradīsiet interesantus atklājumus par latviešu un eiropiešu valodu zināšanām un to pielietošanu dzīvē.

Vai zināt, kas ir kvalitatīvs kvalitatīvais pētījums?

Pasaulē vērojama tendence pēc nepieciešamības efektīvāk izmantot kvalitatīvos pētījumus biznesa stratēģiju izstrādē un īstenošanā. Iepazīstieties ar TNS izstrādāto manifestu par kvalitatīvajiem pētījumiem, kurā klienti un sadarbības partneri var atrast būtiskākos aspektus par kvalitatīvo pētījumu neizmantoto potenciālu un iespējām!

Ko mums spēj atklāt patērētāju reakcijas ātrums?

Viena no iespējām, kā padziļinātāk izprast patērētāju, ir veikt pētījumus, pielietojot neiromārketinga tehnoloģijas. Šoreiz pastāstīsim par vienu no neiromārketinga virzieniem – reakcijas laika mērīšanu, izmantojot nejaušās asociācijas, kas ļauj atklāt gan patērētāja apzināto, gan neapzināto attieksmi pret zīmolu.

TNS pētījumi pasaulē – iedvesmojošas idejas un noderīgi atklājumi biznesa izaugsmei

Izaugsme ir svarīgākais jebkura veida uzņēmējdarbības mērķis. Tomēr ceļš uz to vēl nekad nav bijis tik sarežģīts un izaicinājumu pilns. Šoreiz un arī turpmāk vēstnesī Tavs Neredzamais Sabiedrotais varēsiet iepazīties ne tikai ar pētījumiem Latvijā, ber arī TNS pētījumiem pasaulē. Cerams tie Jums noderēs jaunām idejām un virzieniem izaugsmei!

 

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t 67096300
laura.vendele@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia