Banku nozares korporatīvā reputācija Latvijā jau vairākus gadus turpina pozitīvo izaugsmi, un šobrīd banku reputācija atbilst vidējam banku vērtējumam Eiropā, liecina pētījumu kompānijas TNS rudenī veiktais korporatīvās reputācijas pētījums banku nozarē Latvijā. Nozīmīgs banku nozares reputācijas balsts un izaugsmes pamats ir banku piedāvāto pakalpojumu un produktu kvalitāte. Pētījums atklāj, ka pēdējo divu gadu laikā banku pakalpojumu pozitīvais vērtējums ir būtiski palielinājies.

Pēdējo 3 gadu laikā banku nozares korporatīvā reputācija Latvijā ir uzlabojusies uz pusi – no 28 punktiem līdz 42 punktiem. Šobrīd Latvijas banku reputācija ir pieaugusi līdz vidējam banku reputācijas vērtējumam Eiropā (40 punkti).

„Pētījuma rezultāti liecina, ka kopumā pozitīvi tiek novērtēts, kā bankas veido dialogu ar sabiedrību, kā iesaistās būtisku jautājumu skaidrošanā un komentēšanā. Tam ir nozīmīga loma sabiedrības un biznesa pārstāvju uzticēšanās bankām stiprināšanā, lai arī joprojām ir jārēķinās ar piesardzīgu sabiedrības noskaņojumu. Lai atgūtu pozitīvu attieksmi pret bankām un to darbību Latvijā, kā pamata sadarbības formai arī turpmāk jābūt dialogam,” uzsver Inta Priedola, TNS reputācijas izpētes eksperte.

TNS pētījums tiek veikts četrās grupās – biznesa vide, iedzīvotāji, mediji un viedokļu līderi. Lielākā daļa iedzīvotāju un biznesa vides pārstāvju banku piedāvājumus un pakalpojumus vērtē kā labus. To būtiski ietekmē arī augstais klientu apkalpošanas līmenis, kas vērojams banku nozarē. Klienti īpaši pozitīvi izceļ labu darbinieku attieksmi, ātru, profesionālu apkalpošanu, individuālu, pretimnākošu pieeju klientiem.

Arī viedokļu līderu un nozares ekspertu skatījumā tieši produktu un pakalpojumu novērtējums ir nozīmīgs izaugsmes balsts kopējā reputācijas vērtējuma kāpumā. Pozitīvi tiek atzīmēts tas, ka bankas ir atsākušas kreditēšanu, īpaši tas, ka bankas sadarbojas un atbalsta biznesa vides pārstāvjus. Tāpat pozitīvi tiek atzīmēts banku “pragmatisms”, tas, ka kreditēšana notiek apdomīgi, kā arī tiek novērtēti arī citi banku stabilitātes rādītāji – kredītu restrukturizēšanas pozitīvie rezultāti un banku finansiālo rādītāju uzlabojums. Tas, pēc viedokļu līderu domām, ir veicinājis banku stabilitāti un ir nopietns pamats uzticēšanās pieaugumam bankām.

Par pētījumu

Latvijas Komercbanku asociācija sadarbībā ar pētījumu kompāniju TNS 2012. gada septembrī un oktobrī veica korporatīvās reputācijas pētījumu banku nozarē, izmantojot TNS TRI*M Corporate Reputation metodoloģiju uzņēmumu darbībā iesaistīto pušu izpētei. Korporatīvās reputācijas pētījumā noskaidrots viedoklis četrās mērķauditorijās – iedzīvotāji, uzņēmumu pārstāvji, viedokļu līderi (nozaru asociāciju pārstāvji, augstskolu vadošie mācībspēki, politiskās elites pārstāvji, līderi žurnālistikā) un mediju pārstāvji, t.i. finanšu nozarē specializējušies žurnālisti. Kopumā veiktas 2272 telefonintervijas.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Par Latvijas Komercbanku asociāciju

Latvijas Komercbanku asociācija ir biedrība, kurā uz brīvprātības principa pamata apvienojas Latvijā reģistrētās bankas un ārzemju banku filiāles. Asociācijas mērķis ir sekmēt Latvijas banku sistēmas nostiprināšanos un attīstību.
 
Asociācija ir dibināta 1992. gada 23. jūlijā un ir viena no vecākajām uzņēmēju organizācijām Latvijā.Tā pārstāv banku intereses dažāda līmeņa institūcijās un koordinē banku kopējo problēmu risināšanu, kā arī sniedz konsultatīvu palīdzību saviem biedriem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Baiba Melnace
Latvijas Komercbanku asociācijas sabiedrisko attiecību speciāliste
t 67 285 189
baiba.melnace@bankasoc.lv
www.
twitter.com/Bankuasociacija