Vasarā ir gaidāmas pašvaldību vēlēšanas. Ja pašvaldību vēlēšanas notiktu šodien, salīdzinoši visvairāk Latvijas ekonomiski aktīvo pilsoņu vecumā no 18 līdz 55 gadiem balsotu par partiju „Saskaņas centrs” (29%). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, decembra beigās pētījums.

Salīdzinoši retāk Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 55 gadiem balsotu par partijām „Vienotība” (10%), „Nacionālā apvienība” (9%), „Zaļo un Zemnieku savienība” (6%), „Reformu partija” (3%) vai kādu citu partiju (2%), ja pašvaldību vēlēšanas notiktu šobrīd.

12% aptaujāto norādījuši, ka gadījumā, ja pašvaldības vēlēšanas notiktu šodien, viņi vēlēšanās nepiedalītos. Gandrīz trešdaļai (29%) Latvijas pilsoņu vecumā no 18 līdz 55 gadiem nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2012.gada 18. līdz 20. decembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes