Kā liecina politisko partiju reitingi, Reformu partijai pašreiz ir mazāk par 5% vēlētāju atbalsts. Salīdzinoši visbiežāk Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem norāda, ka, lai Reformu partijas reitingi palielinātos, partijai būtu jāmaina nostāja dažādos jautājumos (32%) un jāmaina komunikācija ar sabiedrību (25%). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, janvārī veiktais pētījums.

Tāpat Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji ierosina Reformu partijai mainīt partijas vadību (17%) un piesaistīt jaunas personas, jaunas „sejas” (15%), kas varētu palīdzēt palielināt partijas reitingus. Savukārt 2% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka Reformu partijai nav jāmainās.

Gandrīz trešajai daļai (31%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

8% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Reformu partijai izdosies būtiski palielināt savu reitingu (1% – noteikti jā; 7% – drīzāk jā).

Pretējās domās ir 72% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, kuri domā, ka Reformu partijai neizdosies būtiski palielināt savu reitingu (17% – noteikti nē; 55% – drīzāk nē).

Piektajai daļai (20%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 8. līdz 10. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes