Trīs ceturtdaļas (74%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim būtu jāveic kādas darbības saistībā ar kapitālsabiedrību valdes locekļu atalgojumu (52% – noteikti jā; 22% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, janvārī veiktais pētījums.

Pretējās domās ir 14% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri uzskata, ka Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim nebūtu jāveic nekādas darbības saistībā ar kapitālsabiedrību valdes locekļu atalgojumu (5% – noteikti nē; 9% – drīzāk nē).

12% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Tie ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri uzskata, ka Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim būtu jāveic darbības saistībā ar kapitālsabiedrību valdes locekļu atalgojumu, norāda, ka Dombrovskim būtu jāizdod rīkojums par algu „griestu” noteikšanu (40%), būtu jāatceļ iepriekš izdotie grozījumi, kas atļāva šādu algu paaugstinājumu (33%) vai būtu jāizdod noteikumi, kas nepieļautu tik strauju algu kāpumu (23%).

3% uz aktīvām darbībām noskaņotie ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji ierosina kādus citus risinājumus, savukārt 2% – nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 15. līdz 17. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes