Absolūtais vairākums (93%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ceļu stāvokli Latvijā vērtē negatīvi (58% – ļoti negatīvi; 35% – drīzāk negatīvi). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, februārī veiktais pētījums.

5% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ceļu stāvokli Latvijā vērtē pozitīvi (1% – ļoti pozitīvi; 4% – drīzāk pozitīvi). 2% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Salīdzinot šos rezultātus ar 2012.gada aprīlī veikto pētījumu, kura ietvaros arī tika pētīts iedzīvotāju vērtējums par ceļu stāvokli Latvijā, iespējams secināt, ka iedzīvotāju viedoklis par ceļu stāvokli nav mainījies un ceļu stāvoklis Latvijā vēl arvien tiek vērtēts negatīvi.

Visbiežāk (38%) Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka galvenā atbildība par pašreizējo ceļu stāvokli Latvijā būtu jāuzņemas valdībai. Piektā daļa Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju par galvenajiem atbildīgajiem pašreizējā ceļu stāvoklī uzskata Satiksmes ministriju (22%) un VAS „Latvijas Valsts ceļi” (22%).

Kopumā 9% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka galvenā atbildība par pašreizējo ceļu stāvokli Latvijā būtu jāuzņemas ceļu būves uzņēmumiem, savukārt 2% norādījuši, ka šajā jautājumā galvenā atbildība jāuzņemas atsevišķiem ministriem.

3% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norādījuši, ka atbildība par pašreizējo ceļu stāvokli Latvijā, jāuzņemas visām iepriekšminētajām personām un organizācijām kopā. Savukārt 1% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju minējuši citas personas vai organizācijas, kurām būtu jāuzņemas atbildība par pašreizējo ceļu stāvokli Latvijā. 3% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Salīdzinot šos rezultātus ar 2012.gada aprīlī veikto pētījumu, var secināt, ka iedzīvotāju viedoklis šajā jautājumā nav mainījies, un tāpat kā iepriekš visbiežāk iedzīvotāji uzskata, ka galvenā atbildība par pašreizējo ceļu stāvokli ir jāuzņemas valdībai.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 5. līdz 7. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes