Valdībā tiks skatīts ziņojums par ministru darba vērtējumu. Salīdzinoši biežāk (40%) Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka šajā ziņojumā salīdzinoši zemāk novērtētie ministri būtu jānomaina, jāatlaiž. Par šādu risinājumu daudz pārliecinātāki ir cittautieši un nepilsoņi. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, februārī veiktais pētījums.

Aptuveni trešā daļa (36%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norāda, ka tiem ministriem, kuri šajā ziņojumā būtu novērtēti zemāk, būtu jānosaka periods rezultātu uzlabošanai. Salīdzinoši biežāk uz šāda risinājuma nepieciešamību norāda gados jauni cilvēki (no 18 līdz 29 gadiem), Latvijas pilsoņi un lauku teritoriju iedzīvotāji.

Piektā daļa (20%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir pārliecināti, ka šis valdības ziņojums ir formalitāte, tādēļ, viņuprāt, zemāk novērtētajiem ministriem nekas nebūtu jādara situācijas maiņai.

1% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāji snieguši kādu citu ieteikumu, kā risināt situāciju ar tiem ministriem, kuri valdības ziņojumā novērtēti salīdzinoši zemāk. 3% aptaujāto nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 12. līdz 14. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes