Pagājušajā nedēļā tika apstiprināts Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžets. Ceturtā daļa (25%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem domā, ka Latvijas valdība un Latvijas amatpersonas ir darījušas visu nepieciešamo, lai panāktu Latvijai pozitīvāko rezultātu ES budžetā (4% – noteikti jā; 21% – drīzāk jā). Latvijas valdības un amatpersonu paveikto biežāk atzinīgi vērtē cilvēki, kas pašlaik mācās, pensionāri un Vidzemes iedzīvotāji. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, februārī veiktais pētījums.

Pretējās domās ir vairāk nekā puse (61%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Latvijas valdība un Latvijas amatpersonas nav darījušas visu nepieciešamo, lai panāktu Latvijai pozitīvāko rezultātu ES budžetā (22% – noteikti nē; 39% – drīzāk nē). Latvijas valdības un amatpersonu veikumu ES daudzgadu budžeta kontekstā salīdzinoši biežāk negatīvi vērtē cittautieši.

14% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 12. līdz 14. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes