Starptautiskajā Berlīnes kinofestivālā apbalvotas divas Latvijas filmas – Jāņa Norda pilnmetrāžas spēlfilma “Mammu, es tevi mīlu!” un Ēvalda Lāča animācijas filma “Eži un lielpilsēta”. Vairākums (75%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka valdībai par šādiem augsta līmeņa sasniegumiem kino māksliniekiem būtu jāpiešķir prēmijas, līdzīgi kā prēmijas par augstiem sasniegumiem sportā tiek piešķirtas sportistiem (32% – noteikti jā; 43% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, februārī veiktais pētījums.

Savukārt pretējās domās ir 15% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, kuri uzskata, ka valdībai nebūtu jāpiešķir prēmijas kino māksliniekiem par augstiem sasniegumiem (5% – noteikti nē; 10% – drīzāk nē).

10% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Gandrīz divas trešdaļas (65%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem ir pārliecināti, ka valdībai būtu jāpalielina finansējuma Latvijas filmu nozarei (23% – noteikti jā; 42% – drīzāk jā). Šādu viedokli par finansējuma palielinājumu salīdzinoši biežāk ir izteikuši cittautieši un nepilsoņi.

Piektā daļa (20%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir pretējās domās un uzskata, ka valdībai nebūtu jāpalielina finansējums Latvijas filmu nozarei (4% – noteikti nē; 16% – drīzāk nē).

15% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 19. līdz 21. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 650 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes