Eiropas pārtikas ražošanas nozarē liela uzmanība tiek pievērsta tā dēvētajam zirga gaļas skandālam – produktos, kuru sastāvā uzrādīta 100% liellopu gaļa, atklāta arī zirga gaļas klātbūtne. 44% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uztrauc tādu produktu pieejamība Latvijas tirgū, kuru sastāvā ir marķējumā nenorādīta zirga gaļa (17% – lielā mērā uztrauc; 27% – drīzāk uztrauc). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, februāra beigās veiktais pētījums.

Salīdzinoši biežāk zirga gaļu saturošu produktu, nenorādot tās klātbūtni marķējumā, pieejamība Latvijā uztrauc cittautiešus.

Tomēr pusi (51%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neuztrauc, ka šādi marķējumā nenorādīti zirga gaļu saturoši produkti varētu būt pieejami arī Latvijas tirgū (20% – ne pavisam neuztrauc; 31% – drīzāk neuztrauc).

5% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 26. līdz 28. februārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes