Saeimas Nacionālās drošības komisija šonedēļ plāno lemt par Jāņa Maizīša kandidatūru Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora amatam. Trešdaļa (35%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalsta J.Maizīša virzīšanu SAB vadībā (10% – noteikti atbalstu; 25% – drīzāk atbalstu). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, martā veiktais pētījums.

Salīdzinoši lielāks atbalsts J.Maizīša kandidatūrai ir šādu sociāli demogrāfisko grupu vidū – latvieši, Kurzemē un Zemgalē dzīvojošie, lauku teritoriju iedzīvotāji, vadītāji un augstākā līmeņa speciālisti, kā arī aptaujātiem ar augstākiem ģimenes ienākumiem (300 lati un vairāk uz cilvēku mēnesī).

Tikai 18% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju norāda, ka viņi ir pret J.Maizīša virzīšanu SAB vadītāja amatā (8% – noteikti neatbalstu; 10% – drīzāk neatbalstu).

Savukārt gandrīz pusei, t.i. 47%, aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā. Salīdzinoši biežāk grūtības paust viedokli par J.Maizīša kandidatūru ir jauniešiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem, sievietēm, cittautiešiem, nepilsoņiem, iedzīvotājiem ar pamatizglītību, kā arī mājsaimniecēm.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 5. līdz 7. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes