Politologi norāda uz dažādām domstarpībām lēmumu pieņemšanā valdošajā koalīcijā. Divas trešdaļas jeb 61% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem pauž viedokli, ka esošajā valdības koalīcijā šobrīd būtu nepieciešamas izmaiņas (34% – noteikti jā; 27% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, martā veiktais pētījums.

TNS sabiedrības uzvedības pētījumu eksperte Ingrīda Libora komentē, ka salīdzinoši biežāk izmaiņas valdības koalīcijā vēlas rīdzinieki, kā arī cittautieši un nepilsoņi. Tas varētu būt skaidrojams ar to, ka pašreizējā koalīcijā nav partiju, kuras ir populārākās cittautiešu vidū.

Piektā daļa (21%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka esošajā valdības koalīcijā šobrīd nav nepieciešamas izmaiņas (5% – noteikti nē; 16% – drīzāk nē). Esošo koalīciju salīdzinoši vairāk atbalsta tieši latvieši.

Vēl 18% aptaujāto nav konkrēta viedokļa par šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 5. līdz 7. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes