Administratīvi teritoriālās reformas turpinājumā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) piedāvā diskutēt par 30 pašvaldību izveidi pašreizējo 119 pašvaldību vietā. Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem vidū nav vienprātības par šo jautājumu, un ideju par pašvaldību skaita samazinājumu gan atbalsta, gan neatbalsta vienlīdz daudz aptaujāto. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, martā veiktais pētījums.

VARM priekšlikumu par pašvaldību skaita samazinājumu atbalsta 39% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem (18% – noteikti jā; 21% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk šai idejai piekrīt cittautieši, rīdzinieki, kā arī iedzīvotāji ar augstiem personīgajiem vai ģimenes ienākumiem (300 Ls un vairāk mēnesī).

Savukārt negatīvi noskaņoti ir 43% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, kuri nevēlas, lai pašreizējo 119 pašvaldību vietā tiktu izveidotas 30 pašvaldības (21% – noteikti nē; 22% – drīzāk nē). Ierosinājuma neatbalstītāju vidū salīdzinoši vairāk ir latviešu, lauku teritorijās dzīvojošo, kā arī iedzīvotāju, kuru personīgie ienākumi nepārsniedz 100 latus mēnesī.

18% aptaujāto nav konkrēta viedokļa par šo jautājumu. Tieši nepilsoņu vidū salīdzinoši vairāk (30%) ir tādu, kuriem ir grūtības definēt viedokli par VARAM ierosināto pašvaldību skaita samazinājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 5. līdz 7. martam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes