Latvijas iedzīvotājiem svarīgākie kritēriji, izvēloties pensiju 2.līmeņa pārvaldnieku, ir drošība (69%), ienesīgums (45%) un ilgtermiņa stratēģija (36%). Tā rāda Swedbank sadarbībā ar TNS veiktā aptauja. Vēl gandrīz piektajai daļai (18%) aptaujāto būtisks aspekts pensiju pārvaldnieka izvēlē ir ieguldījumu pieredze, kā arī piedāvātie papildus labumi vai bonusi pie līguma noslēgšanas.

Jauniešiem vecuma grupā līdz 29 gadiem, kā arī Rīgā un Pierīgā dzīvojošajiem vairāk nekā citiem pensiju 2.līmeņa pārvaldnieka izvēlē svarīgs ir ienesīgums. Turpretī iedzīvotājiem vecumā no 46 līdz 59 gadiem vairāk rūp drošība (73%). Ilgtermiņa stratēģiju par svarīgāko atzīst iedzīvotāji ar augstiem ienākumiem (vairāk par 700 latiem mēnesī).

„Pensijās svarīgs ir gala mērķis, un tas ir – uzkrāt pēc iespējas lielāku kapitālu uz pensionēšanās brīdi. Lai to sekmīgi paveiktu, nepieciešama pareiza stratēģija un pārdomāta pārvaldnieka izvēle, jo bieža stratēģijas un pārvaldītāja maiņa var negatīvi ietekmēt uzkrājuma vērtības pieaugumu,” saka Harijs Švarcs, Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrības vadītājs. „Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrība piedāvā pensiju ieguldījumu plānus – „Stabilitāte” un „Dinamika”. Pensiju ieguldījumu plāns „Dinamika” ir piemērots klientiem, kam līdz pensionēšanās vecumam ir vairāk nekā 10 gadi, un tas ir populārākais pensiju ieguldījumu plāns, ko izvēlējušies jau vairāk nekā 386 000 dalībnieki. Savukārt pensiju ieguldījumu plāns „Stabilitāte” ir piemērots klientiem, kam līdz pensijas vecumam ir mazāk kā 10 gadi, un tam šobrīd ir vairāk nekā 94 000 dalībnieku”.

Par pensiju 2.līmeni

Pensiju 2. līmenis ir valsts veidota iespēja palielināt savu pensiju, daļu sociālā nodokļa maksājumu novirzot profesionālam līdzekļu pārvaldītājam. Uzkrātā pensijas kapitāla apmērs ir atkarīgs ne vien no algas un iemaksu likmes, bet arī no izvēlētā līdzekļu pārvaldītāja, ieguldījumu plāna un dalības ilguma šajā pensiju līmenī. Par pensiju sistēmas 2. līmeņa dalībnieku var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas dzimis pēc 1951. gada 1. jūlija, bet tiem, kas dzimuši pēc 1971. gada 1. jūlija, dalība pensiju 2. līmenī ir obligāta.
Swedbank Ieguldījumu pārvaldes sabiedrība ir lielākais pensiju 2. līmeņa plāna pārvaldnieks gan pēc dalībnieku skaita (pārsniedz 480 400), gan arī pēc plānu aktīvu apjoma (pārsniedz 414 miljonu latu).

Par aptauju

Swedbank Iedzīvotāju aptauja veikta 2013.gada februārī, sadarbībā ar TNS aptaujājot 870 respondentus vecumā no 16 līdz 59 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku rajonos.

Kontakti

Kristīne Jakubovska
Swedbank preses sekretāre
t 67 444 560, 29 128 208
kristine.jakubovska@swedbank.lv

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia