Pavasarim tuvojoties, ledus uz ūdenstilpnēm kļūst aizvien nedrošāks, un palielinās ielūzušo zemledus makšķernieku skaits, kas joprojām dodas uz ledus par spīti atkusnim. Pētījumu aģentūra TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, aprīlī veica pētījumu, kurā ekonomiski aktīvajiem Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 55 gadiem tika jautāts, vai pēc viņu domām zemledus makšķerniekiem būtu jāpiemēro kādas soda sankcijas par atrašanos uz nedroša ledus.

Soda sankciju piemērošanu atbalsta lielākā daļa (76%) ekonomiski aktīvo iedzīvotāju (46% – noteikti jā; 30% – drīzāk jā). Soda sankciju piemērošanu retāk atbalstījuši iedzīvotāji, kas ģimenē nerunā latviski.

Viena piektdaļa (19%) ekonomiski aktīvie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka zemledus makšķerniekiem nav jāpiemēro sods par atrašanos uz nedroša ledus.

Savukārt 5% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 2. līdz 4. aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes