Finanšu ministrs Andris Vilks intervijā norādījis, ka veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana drīzāk būtu jāsasaista ar nomaksātā sociālā nodokļa apmēru, nevis ar iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) apmēru. Jo sociālo iemaksu faktu ir vienkāršāk pārbaudīt, kā arī nebūtu jāatņem nauda pašvaldībām, kuru budžetos pašreiz nonāk lielākā daļa nomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa. Pētījumu aģentūra TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, noskaidroja iedzīvotāju viedokli par šo ideju.

43% ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalsta finanšu ministra A.Vilka priekšlikumu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu saistīt ar nomaksātā sociālā nodokļa apmēru (11% – noteikti jā; 32% – drīzāk jā). Iedzīvotāji, kuri drīzāk atbalstījuši A.Vilka priekšlikumu, pārsvarā ir latvieši.

36% aptaujāto ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem neatbalsta finanšu ministra A.Vilka priekšlikumu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu saistīt ar nomaksātā sociālā nodokļa apmēru (21% – noteikti nē; 15% – drīzāk nē). Ekonomiski aktīvie iedzīvotāji, kas drīzāk neatbalsta A. Vilka priekšlikumu, pārsvarā ir sievietes. Savukārt aptaujātie, kas noteikti neatbalsta finanšu ministra priekšlikumu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu saistīt ar nomaksātā sociālā nodokļa apmēru, biežāk ir cittautieši, kā arī iedzīvotāji, kas ģimenē nerunā latviešu valodā.

Piektajai daļai (21%) ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem nav viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 2. līdz 4. aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes