10. aprīlī Vecpiebalgas iedzīvotāji pie Ministru kabineta rīkoja protesta akciju ar mērķi pievērst uzmanību sliktajam ceļu stāvoklim valsts autoceļa P30 autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona posmā, kurš atrodas Vecpiebalgas novada administratīvajā teritorijā. Ja tiktu rīkota valsts mēroga protesta akcija par ceļu stāvokļa uzlabošanu, tajā piedalītos vairāk nekā puse (60%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem (28% – noteikti jā; 32% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, aprīlī veiktais pētījums.

Salīdzinoši biežāk šādu viedokli izteikuši iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 55 gadiem, lauku teritoriju iedzīvotāji, Vidzemes un Latgales reģionā dzīvojošie, kā arī iedzīvotāji ar zemākiem ienākumiem (līdz 100 latiem mēnesī uz vienu ģimenes locekli).

Trešdaļa (33%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nepiedalītos valsts mēroga protesta akcijā par ceļu stāvokļa uzlabošanu, ja tāda tiktu rīkota (8% – noteikti nē; 25% – drīzāk nē). Salīdzinoši biežāk šādu viedokli izteikuši iedzīvotāji vecumā no 18-29 gadiem, rīdzinieki, Rīgas reģionā dzīvojošie, kā arī iedzīvotāji ar augstākiem ienākumiem (virs 301 Ls mēnesī).

7% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 16. līdz 18. aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes