Janvāra vidū Latvijā tika izziņota gripas epidēmija. Pētījumu kompānijas Kantar janvāra nogalē veiktā aptauja liecina, ka, lai izvairītos no gripas, gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem biežāk mazgā rokas (42%) vai vēdina telpas (40%).

Aptuveni trešā daļa (30%) iedzīvotāju gripas novēršanai lieto vitamīnus un uztura bagātinātājus vai izvairās no publisku pasākumu apmeklēšanas (29%). Aptuveni ceturtā daļa iedzīvotāju ir iegādājušies sezonai atbilstošu apģērbu un apavus (26%) vai lieto augu valsts produktus imunitātes stiprināšanai (23%).

Latvijas iedzīvotāju veikto pretgripas preventīvo pasākumu vidū ir arī fiziskās aktivitātes – gandrīz piektā daļa iedzīvotāju (17%) sporto, savukārt 6% iedzīvotāju apmeklē pirti, izmanto kontrastdušu vai kā citādāk norūda organismu pret gripu, kā, piemēram, turpina peldsezonu vai rūdās istabas temperatūrā.

7% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem preventīvos nolūkos ir vakcinējušies vai plāno vakcinēties pret gripu.

Salīdzinot ar pirms gada veiktā pētījuma rezultātiem, šogad būtiski ir samazinājies to iedzīvotāju īpatsvars, kuri ir norādījuši, ka, lai izvairītos no gripas lieto vitamīnus un uztura bagātinātājus, ir iegādājušies sezonai atbilstošu apģērbu un apavus vai lieto augu valsts produktus imunitātes stiprināšanai. Savukārt ir būtiski pieaudzis to iedzīvotāju īpatsvars, kuri ir norādījuši, ka gripas profilaksei neveic nekādas preventīvās darbības (17%).

Par aptauju
Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar laikā no 2019. gada 22. līdz 24. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Kantar pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, un tās organizēšanā Kantar strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.