Šogad Rīgā 9.maijā tiek rīkoti vairāki pasākumi Uzvaras parkā, lai atzīmētu Uzvaras svētkus, Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu. Puse (49%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalsta 9.maija pasākumu norisi Uzvaras parkā (33% – noteikti atbalsta; 16% – drīzāk atbalsta). Salīdzinoši biežāk šādu viedokli paudušas sievietes, cittautieši, nepilsoņi, iedzīvotāji, kas ģimenē nerunā latviski, rīdzinieki, kā arī Latgales reģiona iedzīvotāji. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, aprīļa beigās veiktais pētījums.

9.maija pasākumu norisi Uzvaras parkā neatbalsta 38% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju (24% – noteikti neatbalsta; 14% – drīzāk neatbalsta). Salīdzinoši biežāk šādu viedokli pauduši vīrieši, latvieši, iedzīvotāji, kas ģimenē runā latviski, lauku teritoriju iedzīvotāji, kā arī iedzīvotāji ar personīgo ienākumu līmeni virs 300 latiem.

Savukārt 13% Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 55 gadiem nav viedokļa šajā jautājumā. Salīdzinoši biežāk grūtības paust viedokli ir latviešiem, iedzīvotājiem, kas ģimenē runā latviski, kā arī lauku teritoriju iedzīvotājiem.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 23. līdz 25. aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes