Ir pagājuši 2 gadi kopš toreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera rīkojuma Nr.2, kurā tika rosināts atlaist 10.Saeimu. Aptuveni ceturtā daļa (24%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka 11. Saeima strādā kvalitatīvāk par iepriekšējo (4% – noteikti jā; 20% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk šādu viedokli pauduši latvieši un iedzīvotāji, kuri ģimenē runā galvenokārt latviski. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, maijā veiktais pētījums.

Lielākā daļa (60%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju divus gadus pēc toreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera rīkojuma Nr.2 ar ierosinājumu atlaist 10. Saeimu neuzskata, ka 11. Saeima strādātu kvalitatīvāk par iepriekšējo (30% – drīzāk nē; 30% – noteikti nē). Šādu viedokli salīdzinoši biežāk pauduši cittautieši, aptaujātie, kuri ģimenē galvenokārt runā citā valodā un nepilsoņi.

16% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 21. līdz 23. maijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes