Pētījumu aģentūra TNS ir apkopojusi regulārā interneta patēriņa paradumu pētījuma TNS Latvia Digital rezultātus par 2013. gada pavasara periodu. Pētījuma rezultāti atklāj, ka šī gada pavasarī internetu pēdējo 6 mēnešu laikā ir izmantojuši vidēji 73% jeb 1 249 000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par 3 procentpunktiem vairāk nekā 2012. gada pavasarī.

Regulāri – katru dienu – internetu izmanto vidēji 61% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par 3 procentpunktiem vairāk nekā pērn pavasara periodā.

TNS mediju pētījumu vecākā klientu vadītāja Signe Hokonena skaidro: „Analizējot interneta lietošanu dažādās sociāli demogrāfiskās mērķa grupās, redzams, ka visstraujāk regulāro interneta lietotāju skaits pieaudzis iedzīvotāju vidū, kas ir vecumā no 50 līdz 59 gadiem. Internetu katru dienu 2013. gada pavasarī izmantojuši 49% iepriekš minētās vecuma grupas pārstāvju, kas ir par 9 procentpunktiem vairāk nekā pirms gada. Salīdzinoši straujāks regulāro interneta lietotāju īpatsvara pieaugums vērojams arī Rīgas iedzīvotāju vidū. Ja 2012. gada pavasarī internetu katru dienu bija izmantojuši 59% rīdzinieku, tad 2013. gada pavasarī tie jau ir 67%.”

Interneta lietotāju īpatsvars gada laikā saglabājies stabils tādās sociāli demogrāfiskās grupās kā iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 19 gadiem, lauku iedzīvotāji, kā arī skolēni un studenti, bet nedaudz samazinājies 40 līdz 49 gadus vecu iedzīvotāju vidū.

Pētījuma ietvaros tiek izzināta arī dažādu mobilo ierīču izplatība Latvijas iedzīvotāju vidū. Saskaņā ar 2013. gada pavasara pētījuma rezultātiem viedtālruņus (smartphone) lieto jau gandrīz katrs piektais jeb 19% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kas ir par 7 procentpunktiem vairāk nekā pirms gada. Arvien populārāks kļūst arī planšetdators, kuru lieto jau 7% Latvijas iedzīvotāju.

Pētījuma ietvaros tiek mērīta dažādu interneta lapu – gan Latvijas, gan ārvalstu lietošanas paradumi.

Jaunākie pētījuma rezultāti liecina, ka joprojām visapmeklētākā interneta vietne pēc vidējās vienas dienas auditorijas rādītājiem Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 15 līdz 74 gadiem ir Google, kuru vidēji dienā apmeklē 45,1% jeb 773 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Otrajā vietā ar 33,2% jeb 569 tūkstošiem lielu auditoriju ierindojies e-pastu serveris Inbox, bet trešo vietu ieņem sociālais tīkls Draugiem.lv ar 28,9% jeb 496 tūkstošiem.

Par pētījumu

Pētījumu aģentūra TNS interneta patēriņa paradumu pētījumu TNS Latvia Digital, Pavasaris 2013 veica laika periodā no 2013. gada 4. februāra līdz 2013. gada 12. maijam. Izmantojot tiešās datorizētās intervijas (CAPI) respondenta dzīvesvietā, visā Latvijā tika aptaujāti 2046 pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

TNS Latvia Digital pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par pastāvīgo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem paradumiem digitālajā vidē, un tas tiek veikts, izmantojot tiešās datorizētās intervijas (CAPI) respondenta dzīvesvietā. Pielietotā izlases metode nodrošina rezultātu reprezentativitāti, kas atspoguļo visu pastāvīgo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem interneta lietošanas paradumus. Papildus jau 2012. gadā apskatītajām tēmām 2013. gadā pētījums papildināts ar informāciju par planšetdatora lietošanu un lietošanas mērķiem, kā arī dažādu mobilo aplikāciju lietošanas paradumiem.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia