Absolūtais vairākums (81%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem apgalvo, ka nedz viņi, nedz viņu ģimenes locekļi nav saskārušies ar vardarbību pret bērniem skolā (25% – drīzāk nē; 56% – noteikti nē). Šādu atbildi biežāk norādījuši Rīgas iedzīvotāji, skolēni un studenti, kā arī iedzīvotāji ar ģimenes mēneša ienākumiem uz vienu ģimenes locekli virs 301 lata. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, maija beigās veiktais pētījums.

Tomēr 16% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka viņi vai viņu ģimenes locekļi pēdējā gada laikā ir saskārušies ar vardarbību pret bērniem skolā (7% – noteikti jā; 9% – drīzāk jā). Šādu atbildi salīdzinoši biežāk snieguši iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem ģimenes un personīgajiem mēneša ienākumiem.

3% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Lielākā daļa (69%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka vardarbība pret bērniem skolās ir būtiska problēma Latvijā (28% – noteikti jā; 41% – drīzāk jā). Šādu viedokli biežāk norādījuši latvieši, Vidzemes reģiona iedzīvotāji un ģimenē galvenokārt latviski runājošie iedzīvotāji.

Gandrīz ceturtā daļa (23%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka, viņuprāt, vardarbība pret bērniem skolās nav būtiska problēma Latvijā (19% – drīzāk nē; 4% – noteikti nē). Šādu viedokli biežāk norādījuši ģimenē galvenokārt citā valodā runājošie.

8% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 28. līdz 30. maijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes