2015.gada pirmajā pusē Latvija būs Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts. 6% Latvijas pilsoņu vecumā no 18 līdz 55 gadiem norāda, ka ir labi informēti par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē 2015. gadā. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, maija beigās veiktais pētījums.

Kaut ko par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē 2015. gadā ir dzirdējuši vairāk nekā puse (59%) Latvijas pilsoņu. Salīdzinoši biežāk šādu atbildi ir norādījuši Latvijas pilsoņi vecumā no 40 līdz 55 gadiem, vīrieši un aptaujātie ar mēneša ienākumiem no 301 un vairāk latiem.

Trešā daļa (32%) Latvijas pilsoņu norādījuši, ka par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē 2015. gadā neko nav dzirdējuši. Šādu atbildi biežāk snieguši Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 39 gadiem, sievietes, cittautieši, ģimenē galvenokārt citā valodā runājoši, kā arī pilsoņi ar personīgajiem mēneša ienākumiem līdz 100 latiem.

3% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 28. līdz 30. maijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 850 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes