Ministru prezidents Valdis Dombrovskis norādījis, ka Ventspilī notikusī traģēdija, kad māte ar diviem bērniem ielēca Ventā, liek vērtēt Latvijas sociālās palīdzības sistēmu. Absolūtais vairākums (88%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Latvijas sociālās palīdzības sistēmā ir nepieciešamas pārmaiņas (65% – noteikti jā; 23% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, jūnija beigās veiktais pētījums.

Salīdzinoši biežāk pārmaiņu nepieciešamību sociālas palīdzības sistēmā atbalsta iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem, cittautieši, ģimenē galvenokārt citā valodā runājoši, nepilsoņi, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem vidējiem mēneša ienākumiem.

5% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Latvijas sociālās palīdzības sistēmā nav nepieciešamas pārmaiņas (4% – drīzāk nē; 1% – noteikti nē). Salīdzinoši biežāk šādu atbildi snieguši iedzīvotāji ar vienu cilvēku ģimenē, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem mēneša vidējiem ienākumiem.

7% aptaujāto nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 25. līdz 27. jūnijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes