Valsts prezidents Andris Bērziņš ir paudis viedokli, ka biežie konflikti KNAB liek domāt par nepieciešamību mainīt šāda veida iestāžu darbības principus, jo pašreiz šīm iestādēm piemīt pārāk liela brīvība un pārāk maz atbildības. Lielākā daļa (72%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka ir nepieciešams palielināt neatkarīgo tiesībsargājošo iestāžu darbības uzraudzību (41% – noteikti jā; 31% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, jūnija beigās veiktais pētījums.

Salīdzinoši biežāk atbalstu neatkarīgo tiesībsargājošo iestāžu darbības uzraudzības palielināšanai pauduši nepilsoņi.

16% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka nav nepieciešams palielināt neatkarīgo tiesībsargājošo iestāžu darbības uzraudzību (11% – drīzāk nē; 5% – noteikti nē). Salīdzinoši biežāk neatkarīgo tiesībsargājošo iestāžu darbības uzraudzības palielināšanu noraida iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem vidējiem mēneša ienākumiem.

Desmitajai daļai (12%) aptaujāto nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 25. līdz 27. jūnijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 750 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes