Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis piekritis apgalvojumam, ka Latvijā augstskolu skaits attiecībā pret iedzīvotāju skaitu ir pārāk liels. Vairāk nekā puse (54%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka, viņuprāt, ir jāsamazina augstskolu skaits Latvijā (23% – noteikti jā; 31% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, jūlijā veiktais pētījums.

Starp tiem, kuri uzskata, ka Latvijā ir jāsamazina augstskolu skaits, salīdzinoši biežāk ir iedzīvotāji ar augstāko izglītību, iedzīvotāji, kuri pēc nodarbošanās ir vadītāji, augstākā līmeņa speciālisti.

Trešā daļa (36%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā nav jāsamazina augstskolu skaits (23% – drīzāk nē; 13% – noteikti nē). Salīdzinoši biežāk šādu atbildi izteikuši skolnieki, studenti un iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem vidējiem mēneša ienākumiem.

Desmitajai daļai (10%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem nav skaidras atbildes uz šo jautājumu. Salīdzinoši biežāk grūtības paust viedokli ir iedzīvotājiem ar vidējo izglītību.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 9. līdz 11. jūlijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes