Eiropas Parlamenta debatēs ar Eiropas Komisijas un Eiropadomes priekšsēdētājiem tika asi kritizētas ASV, kas, saskaņā ar presē izskanējušo informāciju, spiegojušas Eiropas Savienības iestādēs gan Eiropas teritorijā, gan ārpus tās. 7% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka Latvijas amatpersonu reakcija uz informāciju par ASV spiegošanu ES iestādēs ir bijusi pietiekami asa (1% – noteikti jā; 6% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, jūlijā veiktais pētījums.

Tomēr lielākā daļa (60%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pauž viedokli, ka Latvijas amatpersonu reakcija uz informāciju par ASV spiegošanu ES iestādēs nav bijusi pietiekami asa (31% – drīzāk nē; 29% – noteikti nē). Tā salīdzinoši biežāk domā vīrieši, cittautieši, ģimenē galvenokārt citā valodā runājoši, nepilsoņi, pašnodarbinātie, strādnieki, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem vidējiem mēneša ienākumiem.

Trešajai daļai (33%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa par jautājumu, un to vidū biežāk kā vidēji ir sievietes un bezdarbnieki.

Absolūtais vairākums (85%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem apgalvo, ka, viņuprāt, ārvalstu izlūkdienestiem ir piekļuve Latvijas iedzīvotāju e-pastos un sociālajos tīklos esošajai informācijai (44% – noteikti jā; 41% – drīzāk jā). Šādu pārliecību salīdzinoši biežāk pauž Rīgas iedzīvotāji un ģimenē galvenokārt citā valodā runājošie respondenti.

6% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju apgalvo, ka, viņuprāt, ārvalstu izlūkdienestiem nav piekļuves Latvijas iedzīvotāju e-pastos un sociālajos tīklos esošajai informācijai (5% – drīzāk nē; 1% – noteikti nē).

9% aptaujāto nav skaidras atbildes uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 9. līdz 11. jūlijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes