Pētījumu aģentūra TNS ir apkopojusi TV reklāmas apjomu par 2013. gada jūliju. TNS Reklāmu reģistrs jūlijā televīzijā ir reģistrējis 128 110 reklāmas un 13 979 sponsorreklāmas gadījumus. Jūlijā TV reklāmas gadījumu skaits ir pieaudzis par 10%, bet sponsorreklāmu skaits samazinājies par 1%, kopumā nodrošinot 9% pieaugumu, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu 2012.gadā.

TNS Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka jūlijā turpinās TV reklāmu skaita pieaugums. Izvietoto reklāmu skaitu, salīdzinot ar pagājušo gadu, kāpinājuši gan mobilie operatori, gan auksto dzērienu ražotāji.

Analizējot reklāmu izvietojumu diennakts laikos, redzams, ka jūlijā straujāk nekā jūnijā pieaudzis Prime Time (18.00-24.00) izvietoto reklāmu īpatsvars – par 1,5 procentpunktiem. Tas notika lielākoties uz dienas (9.00-18.00) un rīta (7.00-9.00) laika joslu rēķina.

Mobilo sakaru nozare ar 23% pieaugumu pret pagājušo gadu, ieņem pirmo pozīciju jūlija reklamētāko nozaru sarindojumā. Mazumtirdzniecības un mājsaimniecības higiēnas nozares cieši līdzās ieņem 2. un 3. vietu topā. Tāpat kā jūnijā, reklāmu skaits mazinājies finanšu nozarē, ar 22% kritumu ieņemot 4. vietu. Pateicoties Cido un Gutta aktivitātei, auksto dzērienu nozarē fiksēts straujākais pieaugums starp TOP5 reklamētākajām nozarēm – par 40%.

*Sponsorreklāmas ir visi reklāmdevēju logo, kā arī raidījumu vai filmu reklāma ar atbalstītājiem.
Reklāmu skaita aprēķinā nav iekļauta elektronisko un drukāto mediju reklāma.

Mediju izlase

1BM, 3+, CTC Baltija, Fox, Fox Life, Kanāls 2, LNT, LTV1, LTV7, National Geographic Channel, NTV Mir Latvija, PBK, Ren Baltija, RTR Planeta Baltija, TV3, TV5, TV6.

Par pētījumu

Pētījumu aģentūra TNS veic Reklāmu reģistra pētījumu kopš 1994.gada. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par Latvijas reklāmas tirgu kopumā un atsevišķu reklāmdevēju reklāmas aktivitātēm. Par 2013. gadu Reklāmu reģistrā pieejama informācija par 17 TV kanāliem, 23 avīzēm, 65 žurnāliem, 16 radio stacijām, 21 interneta lapu, 8 vides reklāmas medijiem.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
Mārketinga vadītāja
t 67096300
laura.vendele@tns.lv
Twitter: @TNSLatvia