Vairāk nekā puse (57%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ar skolas vecuma bērniem ģimenē ir informēti par nepieciešamajām lietām, kuras šim mācību gadam jāiegādājas par saviem ģimenes līdzekļiem (31% – noteikti jā; 26% – drīzāk jā). Salīdzinoši biežāk starp informētajiem ir sievietes, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem mēneša ienākumiem. To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, augusta sākumā veiktais pētījums.

Tomēr 40% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ar skolas vecuma bērniem ģimenē nav informēti par nepieciešamajām lietām, kuras šim mācību gadam jāiegādājas par saviem ģimenes līdzekļiem (21% – drīzāk nē; 19% – noteikti nē).

3% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ar skolas vecuma bērniem ģimenē nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 30. jūlija līdz 1. augustam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes