41% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalsta valsts budžeta sastādīšanu atbilstoši nacionālās attīstības plānošanas dokumentiem (8% – noteikti jā; 33% – drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, augusta sākumā veiktais pētījums.

Biežāk starp pozitīvu atbildi sniegušajiem ir vīrieši, latvieši, ģimenē galvenokārt latviski runājošie, ar augstāko izglītību, vadītāji, augstākā līmeņa speciālisti, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem vidējiem mēneša ienākumiem.

28% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju neatbalsta valsts budžeta sastādīšanu atbilstoši nacionālās attīstības plānošanas dokumentiem (18% – drīzāk nē; 10% – noteikti nē). Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir cittautieši, nepilsoņi, bezdarbnieki, iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem vidējiem mēneša ienākumiem.

Salīdzinoši daudz – trešajai daļai (31%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 6. līdz 8. augustam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes