Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem kā būtiskākās ar skolas vecuma bērniem saistītās problēmas salīdzinoši biežāk norādījuši dažādas atkarības skolēnu vidū (42%) un nepietiekamu saņemtās izglītības kvalitāti (41%). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, augusta beigās veiktais pētījums.

Tāpat salīdzinoši biežāk kā būtiskas problēmas tiek minētas arī neformālās izglītības/ pulciņu/ ārpusskolas aktivitāšu nepieejamība (30%) un pārāk lielā mācību slodze (24%). Salīdzinoši retāk kā būtiskas problēmas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji norādījuši nepietiekamu vecāku iesaistīšanos bērnu audzināšanas un izglītošanas jautājumos, pārāk augstas izmaksas bērnu sagatavošanai mācību gadam, fizisko un emocionālo vardarbību skolās skolēnu starpā, kā arī skolēnu uzvedības problēmas.

2% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka nepastāv ar skolas vecuma bērniem saistītas problēmas.

Desmitajai daļai (9%) aptaujāto nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

Par aptauju

Aptauju pētījumu aģentūra TNS veica sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, laikā no 2013.gada 27. līdz 29. augustam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.

Par TNS

TNS ir vadošā pilna servisa tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūra Latvijā. Mūsu klientiem tiek nodrošināts plašs pētījumu klāsts – gan patērētāju vajadzību izpēte, uzņēmumu reputācijas un darbinieku apmierinātības novērtēšana, zīmolu atpazīstamības un marku tēla pētījumi, produktu testi, noslēpumainā klienta pētījumi, gan starptautiskiem standartiem atbilstoši mediju (TV, radio, preses, interneta) auditorijas pētījumi, informācija un analīze par mediju lietošanas ieradumiem un mediju reklāmas apjomiem.

Kontakti

Laura Vendele
TNS Latvia mārketinga vadītāja
t 67 096 300
laura.vendele@tns.lv
www.
twitter.com/TNSLatvia

Dana France
LNT raidījuma 900 sekundes galvenā producente
t 29 101 340
dana.france@lnt.lv
www.twitter.com/900sekundes